Cywilizacja wymaga zmian

0

Homo sapiens sapiens – to zdecydowanie brzmi dumnie, ale czy na pewno w pełni jesteśmy tego świadomi jak ważna rola przypadła nam w udziale? Skoro człowiek jest istotą rozumną to jak wytłumaczyć sobie ten fakt że celowo szkodzi on sam sobie.

Czy my jako jednostka jesteśmy tak destruktywnie nastawieni że nie dbamy o komfort naszego życia oraz życia ziemi. Jak widać apele ekologów dalej nie odniosły wśród ludzi echa śmieci to nadal poważny problem z którym najczęściej się borykają duże miasta nie przygotowane w żaden sposób na taki rozwój wypadków. Wiadomo ze bycie ekologicznym jest dla człowieka trudne ale to jedyne rozwiązanie aby zapobiec rozwojowi śmietniska w naszej okolicy. Mimo iż istnieją odpowiednie kosze na śmieci to ludzie dalej nie robią sobie z tego nic i żyją jak żyli wcześniej. Wyrzucają śmieci gdzie popadnie, zapominając o tym jak bardzo szkodzą matce ziemi, a także samym sobie. Co gorsza takie negatywne zachowanie wzmacnia się przez naśladownictwo – młodsze pokolenia wykazują się jeszcze większą ignorancją. Trzeba się jednak liczyć z konsekwencjami takiego życia jeśli nie używamy koszy na śmieci to zaśmiecamy ziemię. A jeśli zaśmiecamy naszą ziemię to w pewnym momencie nie będziemy mieli już miejsca czystego i bogatego w roślinność.

Taka rzecz nas w końcu czeka jeśli się nie zastanowimy czy na pewno warto dbać o środowisko. Dlatego nie ma co się ociągać, ale już dzisiaj trzeba podjąć wyzwanie i dbać o środowisko naturalne jeszcze mocniej, bardziej, z większym zaangażowaniem.

Skomentuj artykuł