Funkcjonalność ławek miejskich

0

Lubisz spacerować, na pewno – każdy lubi, a dzisiaj chcemy cię zachęcić byś zwrócił uwagę na jeden ważny element miejskiej architektury. W dobrze zadbanych miastach, a przynajmniej w ich centrach gdzie nie spojrzymy możemy napotkać wzrokiem jakąś ławkę. Stawiane są często i gęsto nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również estetycznych i praktycznych.

W dobie Internetu wiele rzeczy można załatwić nie wychodząc z domu, ale wielu starszych ludzi wciąż ma z tym problemy. Wolą więc osobiście udać się do miasta i odebrać dokumenty. Gęsto posadzone ławki miejskie ułatwiają im ganianie po mieście, w każdej chwili mogą przycupnąć i odpocząć. To super rozwiązanie zarówno dla małych dzieciaków, które gonią wciąż ale w pewnej chwili chcą odsapnąć. To też coś dla starszych ludzi, którzy zdecydowanie spędzają więcej czasu na posiadówkach na miejskiej ławce. Jeśli miasto miało dość grosza, kupowane przezeń ławki są odpowiednio wyprofilowane, tak by się na nich wygodnie siedziało. Niektóre miasta z rozbudowanym systemem ścieżek rowerowych stawiają ławki miejskie właśnie przy szlakach. Można sobie spokojnie odpocząć, albo pójść gdzieś w las, bo często są one montowane wraz ze stojakami na rowery.

Ławki stojące przy rynku, lub pośród zielonych skwerków, lub przy fontannach najczęściej montowane są wraz ze śmietnikami, by nie kusić ludzi, by wyrzucali papierki po batonikach w ładnie przycięte krzaki. Oczywiście jeśli ktoś jest pozbawiony kultury to i tak będzie to robił, ale wiesz nie powinieneś brać z takich ludzi tego złego przykładu, tylko właśnie dawać im dobry.

Skomentuj artykuł