Zadbaj o dach

0

Stare domy mają dusze, mają coś czego nie znajdziemy w żadnym nawet najpiękniejszym nowym domu. Mają w sobie duszę, której nie można kupić za żadne pieniądze. Coraz chętniej zamiast budować domy od podstaw, kupujemy stare domy i remontujemy je według naszego gustu. Ma to swój sens, jest opłacalne, ma też swoją magię. Nie zawsze taka inwestycja się opłaci, jednak wiele osób się na nią decyduje. Nic dziwnego, bowiem wiele z tych osób dziedziczy stare domy po swoich przodkach – jak więc mogliby odmówić tej przyjemności?

Zanim Ty to zrobisz proszę przemyśl tę decyzję dokładnie, jednak jeśli to już się stało i nie wiesz za bardzo co z tym począć oto kilka mądrych wskazówek. Przede wszystkim należy tutaj przemyśleć każdy aspekt budowli, a w dużej mierze kwestię samych rynien tam umieszczonych. Choć mogą się one komuś wydawać mało ważne, tak naprawdę mają ogromne znaczenie i wpływ na to w jakim stanie będzie tynk. Jeśli rynna jest ok – tynk też będzie ok. Jeśli rynna jest do bani – to wiadomo. Zatem. Podczas remontu domu, ważne jest, aby nie ominąć żadnego szczegółu, który wymaga od nas naprawy. Zanim zaczniemy zajmować się elewacją budynku, sprawdźmy najpierw dach oraz rynny. Te ostatnie są bardzo ważne i lepiej naprawić lub wymienić je, zanim na nowo wykończymy elewację budynku. Nie można tego aspektu w żaden sposób pominąć, bowiem jest naprawdę bardzo ważny. Uszkodzone systemy rynnowe, bądź ich brak, może spowodować, że deszczówka będzie spływać z dachu, prosto na ściany budynku. Jak pewnie się domyślacie ma to naprawdę niemiłe konsekwencje względem stanu dachu.

Elewacja, ściany – toż to jeden z najważniejszych elementów każdej budowli, zatem musimy zrobić więcej niż wszystko, by jak najdłużej utrzymywały się one w dobrym stanie – a odpowiednio dobrane i zainstalowane rynny na pewno w tym pomogą.

Skomentuj artykuł